Hallitus

Keski-Suomen kauppakamarin hallitus

Jari RautjärviPuheenjohtajatoimitusjohtaja, Valtra Oypuh. 040 555 0840jari.rautjarvi@agcocorp.com

Jari Rautjärvi

Puheenjohtaja
toimitusjohtaja, Valtra Oy

Jari Elonen1. varapuheenjohtajatoimitusjohtaja, Elonen Oy Leipomopuh. 0400 642 454jari.elonen@elonen.fi

Jari Elonen

1. varapuheenjohtaja
toimitusjohtaja, Elonen Oy Leipomo

Antti Määttä2. varapuheenjohtajatoimitusjohtaja, Osuuskauppa Keskimaapuh. 050 522 1011antti.maatta@sok.fi

Antti Määttä

2. varapuheenjohtaja
toimitusjohtaja, Osuuskauppa Keskimaa


Timo Koivisto3. varapuheenjohtajakaupunginjohtaja, Jyväskylän kaupunkipuh. 014 266 1501timo.koivisto@jkl.fi

Timo Koivisto

3. varapuheenjohtaja
kaupunginjohtaja, Jyväskylän kaupunki

Mikko PakarinenFinanssialan valiokunnan puheenjohtajaaluejohtaja, Nordea Pankki Suomi Oyj Järvi-Suomipuh. 050 66 895mikko.pakarinen@nordea.fi

Mikko Pakarinen

Finanssialan valiokunnan puheenjohtaja
aluejohtaja, Nordea Pankki Suomi Oyj Järvi-Suomi

Marko HuttunenLiikenne ja aluerakennevaliokunnan puheenjohtajatoimitusjohtaja, Jyväskylän yliopiston ylioppilaskuntapuh. 050 329 2563marko.huttunen@jyy.fi

Marko Huttunen

Liikenne ja aluerakennevaliokunnan puheenjohtaja
toimitusjohtaja, Jyväskylän yliopiston ylioppilaskunta


Juha JärviValmistus ja tuotanto -valiokunnan puheenjohtajatoimitusjohtaja, KA-MU Oypuh. 0400 648 618juha.jarvi@ka-mu.fi

Juha Järvi

Valmistus ja tuotanto -valiokunnan puheenjohtaja
toimitusjohtaja, KA-MU Oy

Paula SaarenpääKasvu ja kansainvälistyminen -valiokunnan puheenjohtajatoimitusjohtaja, Smartius Oypuh. 040 7788 935paula.saarenpaa@smartius.fi

Paula Saarenpää

Kasvu ja kansainvälistyminen -valiokunnan puheenjohtaja
toimitusjohtaja, Smartius Oy

Kari AhoDigitalisaatio ja uusi liiketoiminta -valiokunnan puheenjohtajaliiketoimintajohtaja, Magister Solutions Oypuh. 050 406 3028kari.aho@magister.fi

Kari Aho

Digitalisaatio ja uusi liiketoiminta -valiokunnan puheenjohtaja
liiketoimintajohtaja, Magister Solutions Oy


Olli-Pekka JuoperiOsaamisvaliokunnan puheenjohtajatoimitusjohtaja, Humap Oypuh. 050 575 0495olli-pekka.juoperi@humap.com

Olli-Pekka Juoperi

Osaamisvaliokunnan puheenjohtaja
toimitusjohtaja, Humap Oy

Tiina MäntyharjuMatkailuhallituksen puheenjohtajatoimitusjohtaja, Himoslomat Oypuh. 020 711 9266tiina.mantyharju@himoslomat.fi

Tiina Mäntyharju

Matkailuhallituksen puheenjohtaja
toimitusjohtaja, Himoslomat Oy

Jani LehtinenJuniorikillan puheenjohtajaliiketoimintajohtaja, Magister Solutions Oypuh. 050 582 2385jani.lehtinen@magister.fi

Jani Lehtinen

Juniorikillan puheenjohtaja
liiketoimintajohtaja, Magister Solutions Oy